Pradinis » Apie biblioteką

Apie biblioteką

Skaityk ne tam, kad prieštarautum ir neigtum, ne tam, kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum.
F.Bekonas
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos biblioteka – tai sukauptų knygų bei informacijos lobynas, kuriuo gali naudotis visi mokyklos mokiniai bei bendruomenės nariai. Šio informacijos centro tikslas:
► stengtis tenkinti mokyklos bendruomenės narių informacinius poreikius;
► palaikyti ir plėtoti mokyklos siekiamus tikslus;
► padėti asmenybei savarankiškai tobulėti.
Mokslui skirta medžiaga pateikiama ne tik knygose bet ir skaitmeninėse plokštelėse (CD-ROM, CD), magnetinėse laikmenose (vaizdajuostėse, garsajuostėse). Gausu periodinių leidinių, kurie yra naudojami kaip papildoma literatūra ruošiant tam tikras užduotis (pvz., besimokantis kelionių agento profesijos naudingos informacijos ras žurnaluose: „Kelionių magija“, „Kelionės ir pramogos“, norintis išmokti floristo amato idėjų ras žurnale „Floristika“ ir kt. užsienio periodiniuose leidiniuose).
Mokyklos bibliotekoje įrengtos 4 kompiuterizuotos darbo vietos moksleiviams. Ir 2 kompiuterizuotos vietos mokyklos bei bibliotekos darbuotojams. Bibliotekoje, esanti interaktyvi lenta, naudojama renginių metu.
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos bibliotekos fondas šiuo metu yra rekataloguojamas pagal mokyklų bibliotekų informacinę sistemą MOBIS. Ši programa leidžia automatizuoti beveik visus bibliotekinius procesus nuo dokumento gavimo iki skaitytojų aptarnavimo. Todėl MOBIS programa palengvins skaitytojų aptarnavimą.
BIBLIOTEKOJE TEIKIAMOS PASLAUGOS:
♦         Knygų ir vadovėlių išdavimas į namus.
♦         Rekomenduojamų moksleiviams perskaityti knygų sąrašų sudarymas.
♦         Reikalingos literatūros ir informacijos paieška pagal moksleivių bei mokytojų užklausas, pasitelkiant turimus informacijos šaltinius (abėcėlinius katalogus, žodynus, žinynus, bibliografinius informacinius leidinius).
♦         Reikalingos dalykams dėstyti bei naujiems ugdymo metodams taikyti informacijos teikimas pedagogams.
♦         Pagalba renkantis literatūrą.
♦         Galimybė dirbti kompiuteriu ir naudotis internetu.
♦         Galimybė pasinaudoti vaizdo ir garso aparatūra.
♦         Parodų, renginių organizavimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s